6 najlepszych pomysłów na prysznic na świeżym powietrzu DIY

Istnieje wiele dobrych powodów, dla których warto wziąć prysznic na świeżym powietrzu. Być może nie chcesz wprowadzać bałaganu do środka. Możesz wziąć prysznic przed lub po pójściu na basen. Twój pies może potrzebować kąpieli. Zbudowanie własnego prysznica na zewnątrz nie jest trudne i można to zrobić przy niemal każdym budżecie. Prawie wszystko, czego potrzebujesz na początek, to miejsce do nabrania wody, miejsce do ukrycia się dla prywatności i kilka pomysłów na prysznic na świeżym powietrzu DIY.

Jeśli nie wiesz, jak zaprojektować praktyczny prysznic na świeżym powietrzu, który wzbogaci Twoją oazę na świeżym powietrzu, a nie ją odbierze, oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zacząć.

Częściowo zamknięty prysznic na zewnątrz

Najbardziej skuteczne pomysły na prysznice zewnętrzne zapewniają prostotę, ale kilka dyskretnych zmian może mieć znaczący wpływ na ogólną jakość doświadczenia. Korzystanie z częściowo zabudowanego prysznica może zapewnić nie tylko wysoki poziom prywatności, ale także pewną ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Jeśli prysznic zostanie zbudowany z wysokiej jakości kompozytów do systemu odwadniającego, będzie mógł wtopić się w boczną część domu, jakby był naturalnym przedłużeniem.

Przeczytaj więcej: 7 pomysłów i wskazówek dotyczących przechowywania na zewnątrz

Zrób to sam: najważniejsze elementy prysznica na świeżym powietrzu

Kiedy wyobrażasz sobie bardziej funkcjonalne podejście do przestrzeni, warto zacząć od najbardziej podstawowych elementów prysznica zewnętrznego. W większości przypadków wiąże się to z dostępem do wody i pewnym poziomem odosobnienia. Jeśli chodzi o zapewnienie źródła wody, jednym z najprostszych sposobów jest umieszczenie węża ogrodowego w pozycji podniesionej, a następnie zabezpieczenie go hakami do sadzenia. Dzięki temu woda dotrze do roślin znajdujących się poniżej.

Możesz na przykład umieścić wąż na altanie lub pergoli, tak aby był niewidoczny. Byłoby to bardzo sprytne rozwiązanie. Dekorowanie może być znacznie prostsze i być może nieco bardziej eleganckie, poprzez wykorzystanie naturalnego życia roślinnego w celu zapewnienia prywatności i ukrycia. Ten rodzaj prostej koncepcji prysznica na zewnątrz sprawdza się najlepiej, gdy jest ciepło.

Zewnętrzna głowica prysznicowa DIY

Trochę wyobraźni może zdziałać wiele. Na przykład weź wiadro i przebij w jego dnie dziury. Następnie pozwól, aby wąż spłynął do wiadra, które będzie twoją głowicą prysznicową. Przy odrobinie pracy możesz dostosować ciśnienie wody do swoich potrzeb. Używając zwykłych wsporników do półek, powieszenie wiadra lub innego przedmiotu na płocie lub ścianie zajmuje tylko kilka minut.

Wykorzystaj istniejące struktury

Często łatwiej jest zbudować prysznic zewnętrzny wokół istniejącej instalacji wodno-kanalizacyjnej i zwykle jest to konieczne, jeśli chcesz mieć ciepłą wodę w prysznicu na zewnątrz. Ponadto uczynienie prysznica na zewnątrz przedłużeniem domu ułatwia wykorzystanie istniejącego zwisu, który może zapewnić Ci trochę prywatności.

Stosując tę ​​metodę, prostym rozwiązaniem byłoby zamontowanie okrągłego drążka prysznicowego na wybranej płaskiej ścianie, a następnie zaciągnięcie zasłony prysznicowej zapewniającej prywatność. Dodanie dużego kamienia, na którym można umieścić mydło, ręczniki i inne artykuły potrzebne do kąpieli, może pomóc zachować wygląd i styl „na zewnątrz”, jednocześnie zapewniając miejsce do przechowywania artykułów niezbędnych do kąpieli.

Ale jeśli chcesz czegoś bardziej wyszukanego, możesz również zainstalować zamontowane drzwi z mechanizmem blokującym. Drzwi, które się otwierają, zapewniają dostęp wtedy, gdy tego potrzebujesz, i chronią przed ciekawskimi spojrzeniami prysznic, gdy jest zamknięty. Wielu właścicieli domów lubi tego rodzaju częściowo zamknięte projekty, a ich goście doceniają dodatkową prywatność.

Wolnostojące zewnętrzne kabiny prysznicowe

Większość pryszniców zewnętrznych to instalacje stałe lub półstałe, ale jeśli nie masz dużo miejsca, często dobrym pomysłem jest użycie przenośnej obudowy. Jeśli korzystasz z prysznica na zewnątrz tylko w cieplejszych miesiącach, możliwość przenoszenia lub przechowywania obudowy może być dużym plusem.

Możesz wybrać dowolny rodzaj obudowy wolnostojącej. Może spodobać Ci się leśny wygląd bambusa, industrialny wygląd ocynkowanego metalu lub atmosfera nieprzezroczystego, hartowanego szkła w pomieszczeniach.

Pomysły na podłogę do kabiny prysznicowej

Szlifowane drewniane palety mogą służyć jako zaimprowizowana platforma prysznicowa dla właścicieli domów, którzy szukają szybkich i prostych rozwiązań na prysznic na świeżym powietrzu. Właściciele domów nie muszą już szukać dalej. Dobrym pomysłem jest użycie palet jako podstawy prysznica zewnętrznego, ponieważ są one zbudowane tak, aby utrzymać odpowiednią wagę, a rozmieszczenie desek na paletach umożliwia swobodne odprowadzanie wody i spływanie na ziemię poniżej. Jednakże ze względu na gromadzenie się pleśni, pleśni lub zgnilizny, które mogą wynikać z nasycenia drewna wodą przez dłuższy czas, konieczna będzie wymiana drewnianych palet co kilka lat.

Zamiast tego możesz zbudować platformę kąpielową odporną na działanie czynników atmosferycznych, korzystając z desek kompozytowych . Wymagałoby to zastosowania tych samych podstaw, ale w bardziej złożony sposób. Zastosowanie tarasu kompozytowego jako podestu ma wiele zalet, w tym fakt, że jest on odporny na rozwój pleśni i pleśni, nie pęka jak prawdziwe drewno i nie blaknie. Problemy z drenażem można wyeliminować poprzez staranne planowanie i umiejscowienie budynku. Pamiętaj tylko, że powinieneś używać wyłącznie mydeł, które ulegają biodegradacji i nie szkodzą otaczającym roślinom.

Praktycznym rozwiązaniem problemu zalegającego brudu w domu lub basenie jest zainstalowanie prysznica zewnętrznego. Nie trzeba jednak rezygnować z wartości estetycznych tylko dlatego, że dodatek służy celowi funkcjonalnemu; nie o to chodzi. Można skutecznie włączyć prysznic zewnętrzny do projektu swojego podwórka na wiele różnych sposobów, zapewniając pewien stopień odosobnienia, a także praktyczne miejsce, z którego można korzystać w cieplejszych miesiącach.

Powrót do blogu